Rektor

Ingvald André Kårbø

ikarbo@fjellheimbibelskole.no

Ingvald er 32 år og kommer fra Øygarden utenfor Bergen. Som nordmenn flest er han født uten ski på beina. Er utdannet teolog og har arbeidet 8 år på Fjellheim. Ingvald underviser blant annet i Jesaja, Hebreerbrevet, kirkehistorie, Israels historie og nyreligiøsitet.

 


Lærer

Thor Fremmegård

tfremmegaard@fjellheimbibelskole.no

Thor emigrerte til Nord-Norge i ung alder og har siden blitt værende på Fjellheim. Han har vært rektor de siste årene, men nå har han gitt stafettpinnen videre til Ingvald og går selv tilbake som lærer. Thor underviser i romerbrevet, Jesu liv og gjerning, Jesu lignelser, Jesu lidelseshistorie, etikk og Formidling. Han er også kjent for sin evne til å legge til rette for at gode relasjoner blant elevene kan bli enda bedre…

 Lærer

Jørgen Storvoll

jstorvoll@fjellheimbibelskole.no

Jørgen er ekte nordlending, gift og har 4 barn. Han skal undervise i innledning NT, etikk, troslære, apostlenes gjerninger, efeserbrevet, diakoni og konfesjonslære.

«Jeg ser særlig fram til å kunne bruke god tid sammen med og investere i mange flotte unge mennesker både i undervisningen og samtaler med fokus på livet sammen med Jesus.»

STENE-ENDRE-3-1487611
Lærer

Endre Stene

estene@fjellheimbibelskole.no

Endre er ansatt i en mindre stilling som lærer på bibelskolen. Han har også hovedansvaret for BOF-klassen det året den er oppe og går.

                                                                          Serviceleder/Lærer

Per Inge Belt

pbelt@fjellheimbibelskole.no

Per Inge har vært ansatt på Fjellheim siden 2014. Han er vel den som har størst variasjon i sin stilling her på huset. Ansvarsområdene er som følger: Leder for service-personalet, legge til rette for idrett og friluftsaktiviteter, praksisen til elevene, markedsføring og Nord-Norgeteamet. I tillegg har han ansvar for fagene «Ledelse og administrasjon» og «Samarbeid og konflikt» på Bibel og formidlingslinjen. Har hovedansvaret for turen til Mongolia/Kina.

Skoleåret 2018-2019 har Per Inge permisjon.

Lærer/sjelesørger

Hanna Nilsen

hnilsen@fjellheimbibelskole.no

Hanna er bibelskolens svenske alibi. Hun gikk på Fjellheim for en del år siden og ble værende i Norge da hun traff mannen i sitt liv, Andreas, her. Hanna underviser i sjelesorg og er en veileder som mange elever benytter seg av i løpet av et skoleår.

Skoleåret 2018-2019 har Hanna studiepermisjon.

 

Serviceleder

Marit Gundersen

mgundersen@fjellheimbibelskole.no

Marit er ansatt som serviceleder på Fjellheim, men er også fungerende mor for elevene og det unge personalet. Hun er utdannet adjunkt med videreutdannelse i spes. ped og sjelesorg, og har mye erfaring innen dette.

 

Administrasjonsleder

Maria Hellestøl Reyes

mreyes@fjellheimbibelskole.no

Maria er administrasjonsleder og har hovedansvaret for det daglige administrative arbeidet.

I tillegg til dette underviser hun i spansk.

Internatleder

Kirsti Tværåli

internatleder@fjellheimbibelskole.no

 Kirsti Tværåli er internatleder og har vært det i et år. Hun kommer fra Namsos i Nord-Trøndelag. Ansvarsområdet hennes er knyttet til internat og renhold. Hun bidrar også på kjøkkenet med å lage mat til elevene.

Kjøkkenleder

Anne Christine Viste

kjokken@fjellheimbibelskole.no

Anne Christine er utdannet kokk og har arbeidet i et år som kjøkkenleder på Fjellheim. Hun har tidligere vært elev på Fjellheim samt vært ettåring på kjøkken og renhold. Anne Christine kommer fra Setermoen.

 

Vaktmester

Arne Christian Valland

avalland@fjellheimbibelskole.no

Arne Christian er vaktmester på skolen. Han er utdannet tømrer og har greie på det meste. Arne Christian var elev hos oss i fjor.

 

Ettåring kjøkken/renhold

Ingrid Greibesland

igreibesland@fjellheimbibelskole.no

Ingrid vil dette året være ettåring på kjøkkenet samt hjelpe til med renhold på skolen. Hun var elev på skolen i fjor.

 

Ettåring kontor

Daniel Garvik

dgarvik@fjellheimbibelskole.no

Daniel vil dette skoleåret være ettåring på kontoret. Han var elev på Fjellheim forrige skoleår.

Ettåring kjøkken/renhold

Neleta Cathrina Karlsen

nkarlsen@fjellheimbibelskole.no

Neleta vil dette skoleåret være ettåring på kjøkken og renhold. Hun var elev på Fjellheim i fjor.

Bestemor/sjelesørger/forbeder

Synnøve Spanne

sspanne@fjellheimbibelskole.no

Synnøve er inne i sitt andre år hos oss. I fjor var hun ettåring, og i år er Synnøve hos oss for å jobbe blant annet med bønnearbeid, fast givertjeneste og bare det å være en god samtalepartner for elevene våre.